Med känsla & engagemang i blodet

Möt en reklambyrå där nyfikenhet, kompetens och engagemang har burit oss ända sedan starten 1978.
Med kreativitet och erfarenhet tar vi helhetsansvar från idé till resultat. Dessutom har vi ett
nätverk av olika specialister om så behövs. Välkommen att titta in!

STRATEGI OCH HELHETSTÄNK

Vi är strateger som vill skapa lösningar på djupet. Med engagemang och passion skapa genomtänkta kampanjer och bygga starka varumärken. Analysera vilka av alla kanaler som ger bäst effekt och synergi.

MED FOKUS PÅ RESULTAT

Marknadskommunikation innefattar allt från grafisk profil, hemsida, annonser, film och fotografering till sociala medier, google-annonsering och mycket mer. Vi skapar en lösning som når rätt målgrupp, med rätt budskap, i rätt kanaler.

VI HJÄLPER DIG MED

PROFILIERING
VARUMÄRKESSTRATEGI
ÅTERFÖRSÄLJARKOMPETENS
PROJEKTLEDNING
IDÉ & STRATEGI
KONCEPT
DESIGN
MARKNADSFÖRING
KOMMUNIKATION
ILLUSTRATIONER
KUNDTIDNINGAR
QUADCOPTERFILMNING
STORYTELLING
FILM
FOTOGRAFERING
EGEN FOTOSTUDIO
EVENT
MÄSSOR
OMNICHANNEL
KAMPANJER
PR
DIGITAL STRATEGI
WEBBDESIGN
WEBBUTVECKLING & E-HANDEL
SOCIALA MEDIER
SEO / SÖKMOTOROPTIMERING
ADWORDS-ANNONSERING
WEBBAPPAR
CERTIFIERADE I GOOGLE ANALYTICS & GOOGLE ADWORDS

CASE

ETT URVAL AV VÅRA KUNDER

Är det dig vi hjälper härnäst?

Kom förbi, slå en signal eller hör av dig så bokar vi ett möte.
Du når oss på 036-38 72 70 eller ccj@ccj.se

VI PÅ CCJ

Ett helt hus fullt av kompetens inom kommunikation, omnichannel marketing, content marketing, marknadsföringsstrategier, design, print, copy, webb, e-handel, SEO, sociala medier och mycket mer. Kalla oss kommunikationsbyrå, reklambyrå, webbyrå eller kanske studio, kärt barn har många namn. Men vi får budskapet att komma fram, i alla kanaler.

Tomas Carlström, VD
Tomas Carlström, VD
036-38 72 78 / 0706-67 14 18 / tomas.c@ccj.se
Carina Lundeholm
Carina Lundeholm
036-38 72 72 / 0703-40 05 48 / carina@ccj.se
Per Jonsson
Per Jonsson
036-38 72 75 / 0708-13 25 54 / per.j@ccj.se
Jonas Törnblad Sandell
Jonas Törnblad Sandell
0703-26 07 49 / jonas@ccj.se
Göran Carlström
Göran Carlström
036-38 72 71 / goran@ccj.se
Ewa Ståhlgren
Ewa Ståhlgren
036-38 72 70 / ccj@ccj.se
Daniel Wengel
Daniel Wengel
036-38 72 77 / 070-407 28 62 / daniel@ccj.se
Gustaf Hult
Gustaf Hult
036-38 72 76 / gustaf@ccj.se
Sara Blomqvist
Sara Blomqvist
036-38 72 79 / sara@ccj.se
Per Olov Näs
Per Olov Näs
036-38 72 70 / per.olov@ccj.se
Johan Carlström
Johan Carlström
036-38 72 70 / johan@ccj.se

Letar du jobb eller praktikplats?

Vi vill hjälpa till att utveckla talangfulla människor inom kommunikation och marknadsföring.
Behöver du en praktikplats eller är intresserad av jobb, hör av dig till tomas.c@ccj.se


Vi är Miljödiplomerade av Jönköpings kommun sedan 2002.
Varje år förnyas diplomeringen. Läs mer